شلفين شلفين .

شلفين

روش مطالعه دروس عمومي با برنامه قطاري حرف آخر

روش مطالعه دروس عمومي با برنامه قطاري حرف آخر

4zcn_m2.png.jpg

 

بعد از اينكه دانش آموز نياز به يك منبع آموزشي دارد كه مطالب را كامل و با سرعت ياد بگيرد؛ ديگر دانش آموز بايد به سراغ برنامه برود چون ما تو موسسه حرف آخر اعتقاد داريم دانش آموز با برنامه ريزي مي تواند موفق شود. دانش آموز بايد هر روز صبح بداند كه بايد چه منبعي را بخواند چگونه و در چه مدت زماني بخواند چه تعداد سوال را در چه زماني بايد حل كند و اينكه بايد چه درصدي را در منزل و در آزمون آزمايشي بايد كسب كند خوب اين دانش آموز در نهايت موفق مي شود. وقتي با عدد حركت بكنيد حتماً موفق مي شويد. شما نياز به برنامه ريزي داريد و ما در هر دروس براي شما برنامه ريزي و برنامه سازي كرده ايم. محور اول برنامه ريزي روش مطالعه است. آيا به همان روشي كه فيزيك را مطالعه مي كنيم رياضي هم بايد مطالعه كنيم. اينجور نيست و هر كدام متفاوت است. مباحث در كنكور به سه صورت مياد. يكي پيش نياز است كه اول بايد اين مباحث را مطالعه كنيد. دوم هم نياز است يعني كنار هم بايد خوانده شود و قسمت سوم مبحث مستقل است. همه اينها را ما در يك پروژه فيلم آموزشي براي تك تك دروس آماده كرده ايم. اينكه كي كتاب و نمونه سوالات ان را بخواند ، كي سوال حل كند ، كي فيلم آموزشي را و به چه نحوي ببيند بطور كامل با جزئيات براي شما آماده شده است و به برنامه اي به نام برنامه قطاري تبديل شده است. در اين برنامه قطاري شما هر روز شروع مي كنيد به مطالعه كردن و در 1000 ساعت به كل پرونده كنكور بسته مي شود. كنكور يعني يكبار درست خواندن و دفعات بالاي مرور. زمانيكه شما بتوانيد در مدت 1000 ساعت مطالعه كنيد و در دفعات بعدي به تعداد بالا مرور كنيد قطعاً مي توانيد رتبه بگيريد. پس مي تونيد شروع طوفاني كنكور 1400 با حرف آخر رو با تهيه پكيج ها، شروع بكنيد و رتبه خوبي تو آزمون سراسري كسب بكنيد.

 

 

 

 

 

ادبيات

چيزي كه بسيار مهم است ترتيب مطالعه هستش. واقعاً ادبيات مثل ساختماني است كه بايد آجر به آجر از آن بالا بريد نميشه مثلاً طبقه سوم را ساخت. در ادبيات مباحث خيلي به هم ارتباط دارند. دستور زبان فارسي را مي شود جزيره اي خواند. و احتياج به چيزي نداريد البته بهتر است كه پشت سر هم خواند ولي مي شود تنها هم خواند. اما قرابت معنايي احتيج به لغت داره و نياز به شناخت پيچ و خم هايي است. نياز به اين است كه بدانيد چطور بايد بخوانيد.

مسئله بعدي فراموشي در ادبيات است. مثلاً تاريخ ادبيات يا دستور زبان فارسي هست كه يادشون ميره. اما چكار بايد كرد؟ مسئله بعدي حجم سوال و زمان پاسخگويي است كه 2/43 ثانيه مي باشد. پس زمان كم است ولي با كارهايي كه مجموعه حرف آخر اتفاق افتاده اين مشكل حل شده است. با همه اين روش هايي كه نا ياد داديم ميشه در مدت زمان كم آنها را حل كرد. ما براي حجم سوال و زمان كم هم راه حل داريم. راه حل بسيار ساده اي براي آنها داريم. گاهي اصلاً لازم نيست صورت سوال را بخوانيد.

 

 عربي

اول اينكه ترجمه را براي شما در ابتداي كار جمع كرديم. ترجمه قبلاً 8 سوال كنكور بود ولي الآن حداقل 50-60% كنكور ترجمه است. يعني 12 تا 14 سوال. بعد از آن مو به مو از فعل به بعد را توضيح دادم. اول ترجمه گفتم براي اينكه هر آزموني كه دانش آموز ميده 50-60% بزنه ، اينقدر تكرار كردم كه باورتون نميشه. اولين پيشنهادم اينه كه ترجمه را مثل فيلم سينمايي ببينيد. بعد از ترجمه جز به جز مطالب را گفته ام بدون اينكه چيزي از قواعد جا بندازم. تدريس ترجمه 6 ساعت است. اما زمان پيشنهادي 13 ساعت و 20 دقيقه است. ترجمه سه مبحث آموزشي داره. سه قسمت اول جلسه يك، جلسه 2 و 3 كار تمام است. جلسه 4 تست است. جلسه به جلسه ميانگين فيلم 1 ساعت و نيم است. بعد از اون تمام كه شد فيلم و مياره اول فيلم و متوقف مي كنه و خودش حل مي كنه. يك 6 اعت ديگه هم مي بينه و يك ساعت هم تست مي زنه كه راحت ميشه 60% كنكورش. و روزي يك زماني حدود 15 دقيقه هم بايد براي لغت معني بگذاريد. مبحث بعدي فعل است. ماضي و مضارع را با صيغه به شما درس مي دهم. در فعل جزگرايي هم كردم. بعد از حل تست سعي كنند خود حل تست و دوبار ببينند در قسمت تست فعل. بعد از فعل فقط تست هاشو فقط حل كنند. براي فعل 1 ساعت بيشتر وقت دادم هم براي متوقف كردن فيلم هم براي تست زني دوباره. خيلي عميق تر از كتاب فعل را به شما درس داده ام. مباحثي از فعل درآوردم كه فقط حس ميكنم در كنكور مي آيند.من همه را با تمام ريزه كاري ها توضيح دادم. مبحث بعدي اسم است كه حفظي ترين قسمت است. تايم اضافه هم گذاشتم كه اگر خواستيد مي تونيد تست ها را از اول بزنيد. تست ها را بايد خودتان بزنيد. تحليل صرفي هم براي اسم است و هم براي فعل كه حتماً در كنكور مي آيد. من تكنيك حلش را به شما گفتم به همين دليل است كه زمان بيشتري براي شما گذاشته ام. تكنيك را در نيم ساعت گفته ام در نيم ساعت هم تست هايش را حل كرده ام. علامت ها اعراب را به شما ياد مي دهم كه حذف نشده اند كه حتي مي توانيد براي ترجمه هم از آن استفاده كنيد. علاوه بر اينكه مستقيم مي تونه بياد ، پيش نياز هم هست. مطلب بعدي شكل است. 50 دقيقه اين مطلب را ياد بگيريد. اينجا هم يك تكنيك به شما ياد داده ام. بعد از اون نواسخ است كه نقش درون جمله است. كه همه را كامل توضيح داده ام. يك ساختار كلي از ماجراي چند درس پايه اي گذاشته ام كه نقش ها را خوب ياد بگيريد. بعد از اين وارد منصوبات مي شويد. هر كدام از اينها را 50 دقيقه درس دادم و 50 دقيقه اضافه گذاشته ام چون خيلي مهم هستند و 100% سوال از اينها مياد. از درك مطلب 2 تا 4 تا صدا مياد. 12-14 تا تست ترجمه مترادف و متضاد و محاوره ها هم هست. 15 دقيقه هر روز بايد براي لغات و يكي هم محاوره ها وقت بذاريد. از اين 14 تا 5 تا 6 تا درك مطلب و تست هاي مرتبط به درك مطلب مثل تحليل صرفي مياد. از انواع ضميرها ، مشتق ها، انواع ل حتما سوال مي دهند. شايد تست هاي لغت و محاوره را در قالب كلوز تست بياورند. براي درك مطلب به تكنيك نياز است كه چگونه بخوانيد و جواب دهيد علاوه بر اينكه لغات را بلد باشيد. بايد در يك دقيقه درك مطلب را بخوانيد و جواب دهيد. براي درك مطلب بايد لغت بلد باشيد و چند تكنيك مهم. سعي كنيد يك روز در ميان درك مطلب بزنيد. هر روز 15 دقيقه لغت بخوانيد. ذهنتان بهتر است هر روز درگير لغت باشد. در كنارش محاوره ها هم بايد ياد بگيريد.

 

 

 

دين و زندگي

مجموعه آموزش ما صفر تا صد است. دانش آموز در هر سطحي باشد مي تونه از اين فيلم ها با اطمينان كامل استفاده كند و خودش را براي درصدهاي بالا آماده كند. براي اين بازه زماني چيزي كه من پيشنهاد ميكنم اين است كه اول به سراغ مجموعه سال دوازدهم بروند. چون در مجموعه سال دوازدهم درس توحيد شناسي را بصورت تركيبي با دهم و يازدهم سوال مي دهند. يا درس پنج سال دوازدهم بحث قضا و قدر كه در سال هاي گذشته سوال هايش كاملاً ارتباطي با پايه بوده. خيلي از بچه ها بار اولشون است كه اين درس ها رو مي خونن اول به سراغ سال دوزادهم بروند يكبار با ديدن فيلم ها روي نكات مسلط شوند و نكته هاي تركيبي و پيش نيازهارو ياد بگيرند . بعد سراغ سال يازدهم مي آيند. يكي از دلايل خواندن دوازدهم در مرحله اول اين است كه از اين پايه امتحان نهايي داريد و شرط معدل هم در كنكور بر قرار است. يازدهم مثل دوازدهم حجم مطلب زيادي دارد. در انتها هم دهم را پيشنهاد مي كنم چون مباحث دهم خيلي ساده است. و تايم دي وي دي ها هم خيلي كوتاه است و پيچيدگي زيادي ندارد و دانش آموز با يكبار خوندن مي تونه به تمام مطالب مسلط بشه.

 

 

زبان انگليسي

درس به درس براي شما سيستم را چيده ام. شيب ملايمي براي شما گذاشته ام براي شما كه ممكن است شما در زبان زياد خوب نباشيد. كه از همان روز اول كه ما من شروع مي كنيد كه اگر با وضعيت ضعيف با من شروع مي كنيد در روز آخر با وضعيت خيلي خوب خارج مي شويد. درس به درس ، لغات و گرامر جدا گفته شده فقط كافيست دل بديد به درس. پس داوطلب اول بايد دهم را كار كند بعد برود يازدهم بعد هم دوازدهم. مجموعه اي كه توليد شده به درد همه داوطلبان مي خورد با هر سطح درسي كه هستند. حتي اگر دانش آموزي صفر وراد مجموعه شود ولي در نهايت اين مجموعه با احساس خوبي از آن خارج مي شوند. اما دانش آموزاني كه با خواندن زياد هم باز 50 تا 60% ميزنند بايد چه كنند؟ براي اين دانش آموزان هم ما برنامه اي داريم.

 


برچسب: روش مطالعه دروس عمومي با برنامه قطاري حرف آخر،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۵:۱۱ توسط:صمن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :